Weiss Architecture Studio

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae lorem.

За нас

PREMIUM RESIDENCE нуди комфор и практичност за сите станари и корисници на деловните простории благодарение на уникатните и практични архитектонски решенија кои овозможуваат максимална искористеност и фукционалност на просторот.
Premium Residence претставува комплекс кој е составен од 5 станбени згради, надополнет со хотел, фитнес и спа центар, трговски центар, детски игралишта, спортски терени, угостителски објекти и подземно паркиралиште. Ова го прави единствен комплекс од полузатворен тип во Македонија, кој ги нуди сите овие погодности токму во срцето на Скопје.
Локацијата на комплексот е Пере Тошев 12, веднаш до најголемиот отворен пазар, центарот на градот, како и во близина на основни училишта, средни училишта и најголемиот Универзитет во земјата. Местоположбата ви овозможува да стигнете до секоја точка во градот за помалку од 15 минути.

Претходни објекти

Hotel Park

Станбено деловен објект - Park Residence

Next Door Park Hotel

Нашите принципи

Модерен живот

Premium Residence ги отвора вратите за модерниот начин на живот и нуди пристап за секој жител кој сака да живее во најубавата област на градот каде што слободно дише во централното подрачје на градот Скопје во областа на Чаир.

Премиум конструкција

Грандиозност и луксуз

Грандиозноста и луксузот на овој комплекс ќе ги разубави животите на над 450 семејства кои ќе живеат во него. Premium Residence ќе биде симбол на премиум живот и самиот комплекс ќе биде дел од урбанистичките планови на градот Скопје и пример за промени и величественост.

Гарантиран квалитет

Реномиран квалитет

Premium Residence е граден според највисоките европски стандарди за квалитет, при што сите материјали кои се дел од конструкцијата се дел од реномирани брендови. Плочките кои се вградени во секој стан се дел од италијанскиот реномиран бренд Marazzi. Прозорите во секој стан нудат врвна изолација, при што за нивниот квалитет гарантира германскиот бренд Rehau. Подното греење е со 3 пати поголема густина од стандардната поставеност, за побрзо затоплување во текот на зимските месеци. Ламинатот кој се користи е со германско производство и високи оценки за издржливост. Фасадата е со дебелина од 10цм и материјал/бренд Putz Plast.

Долгогодишно искуство

Партнерство со RAJANA Engineering

Во партнерство со RAJANA Engineering, кои се меѓународни компании со голем број проекти надвор од Македонија, тие го создадоа овој нов проект, овој премиум станбен комплекс во срцето на градот! Сопственикот на RAJANA Engineering е исто така сопственик на позната градежна компанија со седиште во Швајцарија и е познат на пазарот како Shuki immobilier AS. Компанијата досега изгради 8 станбени згради и комерцијална зграда лоцирани во европските градови Фрајбург и Берн. Shuki immobilier AS постои од 2012 година, и оттогаш се прошири и го вклучи RAJANA Engineering. Premium Residence е проект изработен според европски стандарди кој нуди загарантиран квалитет на живот!

Premium Residence

Дали барате модерен животен стил во срцето на градската метропола?
Брзото темпо во центарот на градот ретко ни остава простор за релаксација - затоа Premium Residence како единствен комплекс од полу-затворен тип вклучува фитнес центар и СПА во близина на вашиот дом.
Фитнес центарот и СПА ќе бидат опремени со најнова и најсовремена квалитетна опрема и стандарди, во неколку чекори од вашиот стан и секогаш со достапни термини за вас!

Факти за Premium Residence

10
КМ

Од Аеродром

4
КМ

Од Автопат

1.5
КМ

Од Центарот на градот

1
КМ

Од Градската Болница